Styrelse vald vid årsmötet 2015

Uppdaterad 2015-07-04


SFF styrelsen presenterar sig

Kontaktuppgifter till styrelse och funktionärer

  Adress Telefon e-post
Ordförande
Stieg Ingvarsson Ullevi Gård 0155-227168 stieg.ingvarsson@telia.com
  611 92 NYKÖPING 0703-899063  
       
Sekreterare
Knut Övrebö
Solängsvägen 13 013-164169
knut.ovrebo@telia.com
    589 41 LINKÖPING 0734-185482  
       
Kassör

Carleric Weiland

Vårgårdsvägen 1
589 41 LINKÖPING
013-15 58 06
0706-155806

carleric.weiland@telia.com

 
   

     
Ordinarie ledamöter

Bengt A Andersson

Kuggebodavägen 14
372 94 Listerby
0457-31367
0703-203328
bengt.3a@telia.com

       
Ulf Delbro

Skånegatan 17 E
411 40 GÖTEBORG
031-186550
0733-393217
udelbro@gmail.com

       
Carl-Olof Emanuelsson

Södra vägen 30
412 54 GÖTEBORG
031-183038

carl.emanuelsson@comhem.se

   
   
  Bengt Olov Näs

Tranekärrsvägen 54
263 92 JONSTORP
0733-397839

bengt-olov@nace.se

   
   
  Björn Svensson

Kummingången 11
507 53 BORÅS
033-158611
0708-158611
bjorn.svensson@mil.se
bj.svensson@glocalnet.net
   
   
  Thomas Allard

Tornhagsvägen 6
582 37 LINKÖPING

0768-992014
thomas.allard@bredband.net
   
   
   
   
   
   

     
Revisorer

Lars Cedwall

Söderberga Allé 60
162 51 BROMMA
08-877666

larscedwall@live.se

         
Personlig erättare
för Lars Cedwall
Tomas Ransemar

Fältvägen 13
132 35 SALTSJÖ BOO
0706-644109

tomas.ransemar@seb.se

       
Revisorer
Ragnar Persson Falkenbergsgatan 5 A 08‐6639478 ragnar.persson@telia.com
    115 21 STOCKHOLM    
         
Personlig erättare
för Ragnar Persson
John Hübbert

Fyrverkarbacken 40
112 60 STOCKHOLM
08-6560533

john.hubbert@telia.com

       
         
Valberedning
       
Sammankallande
Christer Lokind Odensala Berga
08-58038877 christer.lokind@telia.com
    195 92  MÄRSTA
   
         
  Henrik Tisell
Dalvägen 21 0582-133 77
henrik.tisell@telia.com
    694 37 HALLSBERG    
         
  Claes Martinsson
Hästholmsvägen 16 070-771 12 58
    116 44 STOCKHOLM    
 
   
   
       
Medlemsservice

Christer Persson

Box 10267
100 55 STOCKHOLM
0768-465502

sff.medlemsservice@telia.com

   
fax
08-6677170
 
       
         
Kansliföreståndare

Michael Sanz

Box 10267
100 55 STOCKHOLM
tel/fax
0706-221000
08-6677170
sffkansli@telia.com

         
  Kansliet normalt bemannat tisdagar och torsdagar
         
Arkivföreståndare

Lennart Berns

Box 10267
100 55 STOCKHOLM
tel/fax
0706-221000
08-6677170
sffkansli@telia.com

Besöksadress:

Östermalmsgatan 87
Stockholm
 
       
         
Redaktör SFT
Sven Stridsberg Alvägen 4 046-61505 sven.stridsberg@geol.lu.se
    241 64  HARLÖSA    
         
Medlemsregistrator
Inger Borg Backvägen 9 tel/fax Borg.017591620@telia.com
    760 31 EDSBRO
0175-91620